arama

Güzelleştiren Mucizevi Besinler

İnsan , her yaşta güzel ve çekici olmak isteyen bir varlıktır. Bu nedenle bizlerde yapay ürünler yerine, doğal bitkiler yoluyla güzelleşmenin yolunu anlatacağız.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • cupy cupy
  • 1 Yıldız
    Loading...

Cildinizi daha güzel ve çekici kılmak bu mucize besinler sayesinde artık çok kolay. Sahte malzemeler ve güzelleştirdiği iddia edilen ürünler gibi pahalı olmamakla birlikte doğal kaynaklar olduğunu ifade etmek gerekir . Peki nelerdir bu güzelleştiren mucizevi bitkiler?

Tere Otu

TERE OTU


Sabahları kalktığınızda şişkin bir yüzle uyanıyorsanız Tere Otu güçlü antioksidan özelliğiyle ve bol demir içeriğiyle gözeneklerinizin küçülmesine ve cilde sağlıklı bir parlaklık gelmesine olanak sağlıyor.

Elma

ELMA


Son yıllarda en çok tercih edilen güzellik yöntemi kuşkusuz diş beyazlatma. Oysa binlerce lira vermeden de dişlerinizi hayal ettiğiniz beyazlığa getirebilirsiniz. Nasıl mı? Oldukça kolay. Elma yiyerek. Uzmanlar beyaz ve lekesiz dişlere sahip olmanız için sık sık elma yemenizi ve çay, kahve, kırmızı şarap gibi besinleri tüketmeyi kesmenizi öneriyor.

Taze Fasulye

TAZE FASULYE


Evet, yanlış okumadınız. Taze fasulye.
İçinde silikon içeren taze fasulye tüketimi saçlarınız üzerinde olumlu faydalar sağlıyor. Uzun vadede saçlarınızdaki bukleleriniz dolgunlaşırken, sağlıklı da bir hal alıyor. Sofranızdan eksik etmemeniz gereken bir besin.

Kabak Çekirdeği

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Cildinizdeki sivilce ve siyah notalardan kurtulmanın en kolay yollarından biri de kabak çekirdeği tüketmek. İçeriğinde bulunan çinko sayesinde akne problemleriniz ve tüm diğer cilt problemleriniz ortadan kaybolacak.

Kivi

KİVİ


Neredeyse tüm güzellik ürünlerinin içinde kivi özü bulunmaktadır. Meyve olarak da tüketildiğinde içeriğindeki C Vitamini deposu sayesinde ciltteki kolajen üretimini arttırarak sağlıklı ve kırışıksız bir tene sahip olacaksınız.