arama

En Çok İzlenen 10 TÜRK Filmi

Sizler için , en çok izlenen 10 TÜRK filmini sıraladık. Sizlerde yorumlarınızla filmleri değerlendirebilirsiniz.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cupy cupy
 • 1 Yıldız
  Loading...

   Ülkemizde nispeten sinema sektörünün gelişmesinin ardından filmlere ayrılan bütçeler de oldukça arttı. Kimi filmlere aşırı masraflar yapılsa da  istenilen gişe performansını sergileyemiyorlar. Bizde bugün Türk sinema tarihinin en çok izlenen filmlerini sizler için listeledik.

Recep ivedik

10-RECEP İVEDİK

İlk 10 listemizin 5’inde de Recep İvedik serisi bulunuyor. Gişeleri alt üst eden Recep İvedik serisinin ilk filmi olan, Recep İvedik ilk kez vizyone 2008 yılında vizyona girdi. İlk hafta sonu 791 bin izleyiciye kavuşan Recep İvedik filmi,  tüm zamanlarda toplam 4 milyon 300 bin kere izlendi.

recep ivedik 2

9-RECEP İVEDİK2

Recep İvedik filminin ardından çekilen Recep İvedik 2 filmi bir devam filmiydi. Şahan Gökbakar’ın  başarısının devam ettiği devam filminde, ilk hafta sonu  1 milyon 200 bine yakın seyirci toplarken, tüm zamanlarda 4 milyon 350 bine yakın seyirci izledi

Arif V216

8-ARİF V 2016

Cem Yılmaz’ın en çok sevilen filmlerinden olan, GORA filminin devam niteliğinde olan ARİF v 2016 filmi gişede istenilen başarıyı yakaladığını söyleyebiliriz. İlk haftanın sonunda  2 milyon kere izlendi ve tüm zamanlarda ise 5 milyon kere izlendi.

Aile Arasında

7-AİLE ARASINDA

Yine bir 2018 yapımı bir film olan, Aile Arasında filmi Gülse Birsel, Demet Evgar, Erol Günaydın gibi geniş oyuncu kadrosuna sahip olan Aile Arasında filmi,  ilk haftanın sonunda 950 bin seyirciye ulaştı ve tüm zamanlarda  5 milyon 200 bin kere izlendi.

Ayla

6-AYLA

Yeniden 2018 yapımı olan Ayla filmi, soğuk savaş dönemindeki Kore savaşı yıllarını anlatıyor.  İlk haftanın sonunda 600 bin kere izlenen Ayla, tüm zamanlarda 5 milyon 500 bin kere izlendi.

Düğün dernek 2

5-DÜĞÜN DERNEK2 SÜNNET

Düğün Dernek  serisinin son filmi olan, Sünnet filmi. Başrollerinde alışık olduğumuz isimler barındırıyor. Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin’li kadrosuyla Düğün Dernek Sünnet, ilk hafta sonunda  2.5 milyon kere izlenirken, tüm zamanlarda  6 milyon kere izlendi.

Fetih 1453

4-FETİH 1453

İstanbul’un fethini anlatan FETİH 1453 filmi, tüm zamanların en çok maliyetli filmlerinden bir tanesi. İlk hafta oldukça düşük bir izlenmeyle başlayan FETİH 1453, sonradan seyirci elde ederek, 6.5 milyon kere izlendi.

Düğün dernek

3-DÜĞÜN DERNEK

Düğün Dernek filminin ilk serisi olan bu film, senaristliğini Selçuk Aydemir üstleniyor. İlk haftanın sonlarında 1 milyon izleyiciye ulaşan Düğün Dernek, tüm zamanlarda 7 milyon kere izlendi.

Recep ivedik 4

2-Recep İVEDİK 4

Recep İvedik serisinin 3 filmi olan bu seri, hafta sonunda  2 milyon 800 izlenirken tüm zamanlarda ise  7 milyon 300 bin kere izlendi.

Recep ivedik 5

1-RECEP İVEDİK 5

Ve geldik en çok izlenen filme… Tüm zamanların Türk sinema tarihinde en çok izlenen filmi, adeta listemizi domine eden Recep İvedik serisinin, Recep İvedik 5 filmi.Türkiye’nin en çok izlenen filmi ilk haftaya 250 bin izlenme gibi vasat bir izlenme ile başlasa da, tüm zamanlarda ilerleme kaydederek  7 milyon 400 bin gibi izlenme yakalayarak zirvedeki yerini alıyor.

 • Mehmet
  7 ay önce

  Filmlerin 8’ini izlemişim. Kalan ikisini de izleyeyim. Teşekkürler

  5
  yorum beğen
  • cupy
   7 ay önce

   Rica ederiz . 🙂

   5
   yorum beğen
 • catabay
  7 ay önce

  Güzel film önerileri için teşekkürler

  5
  yorum beğen
  • cupy
   7 ay önce

   rica ederiz

   4
   yorum beğen