arama

Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere ağız kokusundan kurtulmanın yollarını anlatacağız. Ağız kokusu nasıl geçirilir? Ağız kokusunu hangi besinlerle giderebiliriz? Ağız kokusunu önleme yolları? Ağız kokusunu gidermenin yolları? İşte bu soruların cevabını öğrenmek için aşağıdaki maddeleri tek tek inceleyiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • cupy cupy
  • 1 Yıldız
    Loading...

İnsanların çoğunda ağız kokusu büyük bir problem haline gelmiştir. Bu nedenle herkes bu sorunun çözüm yollarını bulmaya çalışmaktadır. Özellikle bir işte çalışan kişiler için , ağız kokusu çok vahim bir olaydır.

Hatta çalışan kişilerin , “-ağız kokum çıkmasın” diye nefes alış veriş düzenlerini bozduklarına da şahit olunabilmektedir .

Artık hayatınızı zehir etmenize hiç gerek yok. Çünkü cupy , çözüm yolları ile hep yanınızda…

 

1 – Yemekten sonra mutlaka dişlerinizi güzelce fırçalayınız. Temizledikten sonra dişlerinizin arasında genelde yemek artıkları kalır. Bu artıkları bir ip yardımıyla da giderebilirsiniz.

2 – Diş fırçanız ve ipiniz yanınızda olmadığı zamanlarda yemekten sonra en azından ağzınızı çalkalayın ve nemlendiriniz.

3 – Yılda bir ya da iki sefer diş bakımı yaptırın ve dişlerinizi temizlettirin .

4 – Dişlerinizi fırçalarken dilinizi de fırçalayınız.

5 – Günde en az 2 L. su için ayrıca soda da içebilirsiniz. Bu sayede ağzınız kuru olmaktan kurtulup nemli olacaktır.

6 – Ağzınızın kurumaması için şekersiz sakız çiğneyebilirsiniz.

7 – Maydanoz çiğneyerek ağzınızı ferahlatabilirsiniz. Maydanoz doğal bir ferahlatıcıdır. Bu sayede ağız kokusunu giderebilirsiniz.

8 – Dişlerinizi su + karbonat ile de fırçalayıp kokudan kurtulabilirsiniz veya diş macunlarında karbonat içeren diş macununu tercih edebilirsiniz.

9 – Alkollü ağız çalkalama sıvılarını kullanmayınız.

10 – Kırmızıbiber, havuç, kereviz, maydanoz gibi sebzeleri tüketin.